Panjur Makarası Değişimi

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Manuel panjurlarda ip marifetiyle panjur aşağı yukarı doğru hareket ettirilir. Bu sistemde panjurun açılması ve kapanması panjur ipi makara ile beraber çalışır. Sürekli açılıp kapanma işlemleri panjur ipinin makaraya sürtünmesini sonucu zamanla yıpranmaya ve ipin kopmasına sebep olur. Panjurdaki kopan ipin bir ucu kutunu içine kaçarken diğer ucu da kasnağın içine kaçar. Bu can sıkıcı durumda tamir işi oldukça zordur ve zaman alır. Panjur makara düzeneğini yerinden sökülerek değiştirilmesi gerekir. Dış kısımda bulunan kutu sökülerek kasnak bölümünden kaçan ip çıkarılır. Kaçan ip panjur lamelleri salınarak yeni kasnağa takılarak birkaç tur attırılır. Panjur makarası ve ipi değişim hizmetimiz gerçekleşmiş olur.

Panjur makarası sık sık arıza verir mi?

Panjur makaraları ip sıkışmaları ve yıpranmaları sonucunda uzun bir kullanım sonucunda arıza verebilir. Bu nedenle panjur makarası değişimi sık yapılmaz. Fakat yıpranan panjur aparatları panjurların çalışmasını engeller. En önemlisi de eğer panjur makaralarında bir arıza söz konusu ise bu panjurların düşmesine neden olabilir.

Yıpranan Panjur Makarası Değişimi Hizmetleri

Panjur Tamir Servisi, İstanbul'daki ilçelere panjur makara değişiminde kaliteli hizmetlerini sunmaktadır. Panjur makara değişim fiyatları için lütfen marka bazında güncel fiyatlarımızı sorunuz.

Eğer panjur makaralarınızda oksitlenme ve gevşeme gibi sorunlar varsa mutlaka alanında uzman ve deneyimli ekibimizden bu konuda hizmet almanız önerilir. Firmamız Kocaeli ve İstanbul'daki ilçelere panjur makara değişiminde kaliteli hizmetlerini sunmaktadır. İstanbul'da tüm ilçelere hızlı servis veren firmamızın Panjur Tamiri servisi bölgeleri hakkında daha fazla bilgi alın.